Київ ТТС 01.11.2016 - 04.11.2016

Багато хто з нас ще не втратив надію побудувати чесну, міцну, квітучу Україну. 

Процеси не йдуть легко. Всі розуміють, що для побудови міцної ефективної державної системи потрібні реально працюючі демократичні інституції. Демократичні інституції не виживають в умовах відсутності зрілого громадянського суспільства. А громадянське суспільство, в свою чергу, можливо створити лише спираючись на певну спільну для всіх систему цінностей. 

Західна цивілізація відома своїми міцними громадянськими суспільствами. Громадянське суспільство - це суспільство, в якому на ділі а не лише на словах цінують і захищають права людини, працює судова система, є вільні, чесні і прозорі вибори. Ці права і обов’язки повстали на гуманізмі, який, в свою чергу, коріннями сягає християнської етики і моралі. 

Програма “Молодь на роздоріжжі” спрямована на запобігіння захворюваності на СНІД передусім серед молоді - школярів середніх і старших класів загальноосвітніх шкіл. Набагато ефективнішим є власне запобігання, а не робота над наслідками. Наша основна ідея звучить наступним чином: “Щоб захистити нашу молодь від СНІДУ, треба дати їм всі знання на цю тему, а головне - треба навчити їх робити правильні рішення. Для цього необхідно допомогти їм сформувати цілісний характер. За приклад і рольову модель взято історичну особу, засновника християнства - Ісуса Христа”. 

Ми шукаємо однодумців серед вчителів, соціальних працівників, психологів. В кінці минулого року на базі Будинку Вчителя за сприяння Міністерства освіти  було проведено чотириденний тренінг-семінар з програми “Молодь на роздоріжжі” серед вчителів та психологів Києва. 

Ми вдячні за плідну співпрацю і небайдужу позицію Кепкановій Олені Іванівні – завідувачці НМЦ практичної психології і соціальної роботи, психологу вищої категорі. Олена Іванівна має звання “практичний психолог-методист”, а також багаторічний досвід роботи в закладах освіти. Завдяки її зусиллям понад 100 психологів Києва відвідали семінар, збагатили свої знання, отримали сертифікати та усі необхідні матеріали для викладання цього надзвичайного факультативу. 

Семінар був насиченим, цікавим. Учасники мали можливість не лише слухати лекції на медичну, педагогічну, методичну, психологічну тематики, але й брати активну участь в інтерактивних вправах. Однією з частин семінару була підготовка і демонстрація урока з програми одне одному. 

Програма неодноразово продемонструвала свою ефективність. Вона не лише допомагає спорядити знаннями молодь у такій специфічній інтимній сфері як захворювання, що передаються статевим шляхом, а й створити в колективі підлітків атмосферу довіри, приязні та взаємної поваги, що є нелегкою задачею навіть для психологів. 

Серед того, що на семінарі сподобалось найбільше, учасники відзначили у своїх анкетах наступне:

 • доброзичливість кожного з тренерів
 • доступність і вражаючі реальні приклади
 • практичність, актуальність, інтерактив
 • відкритість і наголос на важливості духовного аспекту у викладанні
 • командна робота тренерів
 • атмосфера поваги, прийняття, професійності
 • демонстрація християнських цінностей

Серед тем, що викликали найбільший інтерес, зазначено:

 • Методика інформування дітей про проблему СНІДу та превентивна робота з підлітками
 • Як сприяти вихованню характеру
 • Особистість Ісуса Христа
 • Сексуальне виховання підлітків

У підсумку всі зійшлися на думці, що без формування цілісного характеру, який є стрижнем і основою прийняття всіх рішень, ефективно уберегтися від ризиків, серед яких є СНІД, неможливо. 

Запрошуємо всіх однодумців відвідати наш семінар та разом працювати на захист нашої молоді і побудови здорового громадянського суспільста, сильної квітучої України від Львова до Луганська, від Чернігова до Севастополя!