Східне Різдво!

В кінці грудня 2017 року команда “Молодь на роздоріжжі” втретє поїхала відвідати наших гарних друзів - вчителів і психологів Луганщини.

Ми святкували Різдво!

В народі прийнято дати святкування  25 грудня і 7 січня спрощено ділити на так зване “католицьке” і “православне” Різдво. Ми всі розуміємо, що Різдва 2 бути не може. Такий розповсюджений підхід є результатом елементарного незнання історії та дії радянської пропаганди, скерованої на те, щоб посіяти ворожнечу і недовіру серед представників різних гілок християнства.

Безглуздо називати Різдво, що відзначається більшістю християн світу 25 грудня, “католицьким”, оскільки в цей день разом з католиками Різдво святкують більшість протестантських церков, а також Константинопольська, Антіохійська, Александрійська, Кіпрська, Болгарська, Румунська, Албанська й Грецька православні церкви.

Немає сенсу 7 січня називати “православним” Різдвом, оскільки з усього православного світу в цей день Різдво відзначає невелика частина православних включно з Російською православною церквою.

Як це сталося і чим це пояснити? А дуже просто: різниця лише в системі літочислення: більшість християнських церков світу відзначають Різдво за григоріанським календарем, а московська церква — за юліанським, отже 7 січня — це те ж саме 25 грудня, але за старим стилем.

Святкувати Різдво 25 грудня вирішили на Ефеському церковному соборі в 431 році. Потім свято запровадили в Константинополі. 1582 року Папа Римський Григорій XIII запровадив григоріанський календар. Наразі він — усталений у світі як міжнародний стандарт. У Росії григоріанське літочислення запровадила радянська влада 1918 року. Цим літочисленням в побуті послуговується і московська церква, але святкування Різдва зокрема вирішили залишити за старим стилем. Звідси і плутанина.

Менше з тим, ми винесли геополітику за дужки, і зосередились на події - народженні Спасителя світу Ісуса. Колеги ділились тим, як успішно використовують зі своїми учнями нашу програму, як вона позитивно вплинула на формування атмосфери довіри і доброзичливості в класі. Ми опанували індуктивний метод вивчення Біблії і застосували наші навички на прикладі уривка про народження Христа.

Крім того, на всіх чекали солодкі подарунки та чудові календарі з цитатами з Книги Книг.

Дуже хвилюючою була благодійна зустріч з родинами вимушених переселенців. В родинах є багато потреб. Ми поділились з ними тим, що мали: словами втіхи та підбадьорення, різдвяним настроєм та невеликими матеріальними подарунками до святкового столу.

В кінці дня наша команда відвідала знаменитий Дім малютки. Ми привезли з собою все, чим нас спорядили небайдужі кияни та житомиряни: теплі шкарпетки, мед, солодощі, ваги, памперси, різні гігієнічні засоби, а головне - любов та тепло для тих, хто з різних причин залишився без батьків.

Це була зворушлива і водночас обнадійлива зустріч. Ми побачили щиру любов і турботу до дітей від всіх працівників і головного лікаря Будинку малютки. Це найдостойніші громадяни нашого суспільства! З такими хочеться жити в одній країні і будувати квітучу Україну, в якій людині жити комфортно, з якої не хочеться втекти!

Дякуємо всім вам за ваші добрі серця!

Христос народився! Славімо Його!

«МОЛОДЬ НА РОЗДОРІЖЖІ» В ЖИТОМИРІ 27 ЛЮТОГО 2016

Якщо  б ви мене запитали: «Чим мені запам’ятається зима 2016 року?» Я сказала б: «Цьогорічна зима відзначилась своїм свіжо морозним подихом,  часом сніжною, часом не за сезоном теплою дниною, зимовими канікулами … та… семінаром «Молодь на Роздоріжжі», що відбувся 27 лютого.

Саме наприкінці зими в місті Житомирі на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка за сприяння соціально-психологічного факультету  відбувся семінар «Молодь на роздоріжжі. Правильний вибір вирішує все». Близько 15 вчителів та практичних психологів міста Житомира та Житомирської області стали його учасниками. 

Основними темами цієї зустрічі були:

  • «Справжня любов. Урок № 5 програми МнР»;
  • «Безпека в інтернеті»;
  • «Твій світогляд - мотивація»;
  • «Співпраця з сім’єю» - «Закладання основи 1-го заняття» демонстрація першого уроку (додаток до підручника МнР, який складається з вісьмох уроків для батьків).

Із вражень самих учасників: «Мені імпонує саме формат наших зустрічей. Робота у міні - групах, вільне та активне обговорення питань, актуальних в педагогічній діяльності… а головне - безумовне прийняття кожного та доброзичлива атмосфера на семінарі. Хочу подякувати учасникам, а головне нашим тренерам за Вашу роботу! Разом ми самі змінюємося та змінюємо світ на краще!»

«МОЛОДЬ НА РОЗДОРІЖЖІ. ВІРНИЙ ВИБІР ВИРІШУЄ ВСЕ» 4-Х ДЕННИЙ СЕМІНАР В ЖИТОМИРІ

14-17 грудня цього року в місті Житомирі на базі ЗОШ №14  відбувся 4-х денний семінар «Молодь на роздоріжжі. Вірний вибір вирішує все». Понад 50 вчителів та практичних психологів міста Житомира та Житомирської області стали учасниками семінару.

Під час зустрічей учасники разом з тренерами програми мали змогу дослідити проблеми пов'язані з ризикованою поведінкою молоді, проблемою здорового способу життя та профілактики ВІЛ/СНІДУ. Виважене ставлення до власних промахів та помилок, виховання мужності для успішного розвитку особистості, вміння розумно планувати власне майбутнє – ці та інші теми, які розглядаються в рамках програми «Життя на роздоріжжі» є важливими в роботі з підлітком. Особливої уваги на семінарі відводиться темі виховання позитивного цілісного характеру і його значення для повноцінних міжособистісних стосунків та здорового способу життя. Тому 3 день конференції, який проходив під девізом «Робимо зміни», передбачав практикум для вчителів та психологів. В рамках виховної години учасники викладали тему «Цільний характер» (7 урок програми) для учнів 6-7 класів.

На закінчення конференції всі учасники отримали сертифікати, підручники, програми та допоміжні матеріали в проведенні занять (робочі зошити для учнів, відео матеріали). 

Продовжити ...

Житомир 07.11.2015

     Шановний відвідувачу сайту, ми хочемо з Тобою поділитися нашими новинами з міста Житомира.

     7 листопада 2015 року на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка відбувся одноденний семінар «Молодь на роздоріжжі». Учасники семінару взяли участь в обговорені таких тем: «Безпека в інтернеті», «Психологічне здоров’я вчителя: практичні поради», «Християнський світогляд», «Богонадхненість Біблії». Тренери семінару продемонстрували одне із занять програми «Молодь на роздоріжжі. «Правильний вибір вирішує все» – «Справжня дружба».

     Учасники особливо відзначили актуальність розглянутих проблем. Активне обговорення та обмін досвідом захопив всю аудиторію. Теми на християнську тематику надали відповіді на ті запитання, які хвилюють кожну людину: «Хто я?», «Моє місце в світі?», «Хто такий Бог?», «Чому ми визнаємо факт Богонадхненості Біблії».

     Дякуємо всім тренерам та учасникам семінару. Запрошуємо на наші зустрічі всіх бажаючих.

3
3 3
2
2 2
1
1 1
4
4 4

«МОЛОДЬ НА РОЗДОРІЖЖІ» В СЄВЄРОДОНЕЦЬКУ

“Молодь на роздоріжжі” в Сєверодонецьку

Філософи, літератори, вчені - інтелектуальна верхівка суспільства стверджують, що важливішими за кордони фізичні є духовні, моральні кордони держави. Там, де мораль і духовність занепадають, неодмінно й дуже швидко приходять біди фізичні, цілком реальні, страшні й драматичні. То ж наша команда, домовившись з небайдужими представниками відділу освіти Сєверодонецька, поїхала зміцнювати духовні  кордони східної України.  З 24 по 27 жовтня на базі міської школи №14 за співпраці з міським методичним кабінетом відділу освіти Сєверодонецька ми провели навчальну конференцію програмі “Молодь на роздоріжжі”.

Понад 80 учасників відвідали захід. Міські вчителі-предметники, психологи, соціальні працівники із задоволенням брали активну участь в навчанні, обговоренні актуальних питань в сфері боротьби зі СНІДом, коренем яких є бездуховність, відсутність морально-етичних орієнтирів не лише у молоді, а й у суспільства загалом.

Інтерактивна методика, насиченість навчання жвавим обговоренням, дискусіями, іграми тощо дають можливість легко і ефективно засвоїти матеріал, але головне - торкаються струн душі педагога, що були можливо приглушені і затиснуті побутом, рутиною, формальністю чи надмірним навантаженням.

Учасники семінару мали можливість пригальмувати темп своєї діяльності і замислитись бодай на якийсь час про одвічні цінності такі як довіра, дружба, вірність, жертовність. Замислитись над призначенням педагога, яким хибним чином вважається передача знань, що не є першочерговим, а формування в молоді цілісного характеру.

Як не крути, але на Донбасі таки живуть надзвичайні люди. Всі члени нашої команди тренерів відзначили атмосферу дисциплінованості учасників семінару, їхньої активної участі, відповідальності, непримхливості, готовності до СПРАВ!

В своїх анкетах - відгуках про враження від конференції вже традиційно абсолютна більшість учасників зазначила, що найбільше їм сподобалась атмосфера довіри, доброзичливості тренерів, взаємодопомога, скоординована робота команди і актуальність теми тренінгу. А значить, мету досягнуто і наше завдання частково виконано!

Ми з свого боку переконались, що доля молоді Луганщини в небайдужих і працьовитих руках педагогів! Нехай вам щастить! Ми не прощаємося. Наші думки і щирі молитви про вас!

Хочемо висловити окрему і особливу подяку методисту Сєверодонецького методцентру Інні Олексіївні Шахно та директору ЗОСШ №14 міста Корякіній Тетяні Володимирівні, її заступнику Галині Борисівні, колективу школи. Без них організація семінару була б неможливою.