Семінар “Молодь на роздоріжжі” в Рівному

Як показують практика і досвід, освітянам все частіше доводиться стикатися з новими викликами у комунікації і побудові стосунків з новим поколінням учнів. Серед викликів відсутність уваги, слабка здатність до критичного і аналітичного мислення, апатія, кліпове мислення, дофамінова залежність тощо. Все це має наслідком низьку якість засвоєння матеріалу, отримання учнями знань та відпрацювання навичок. 

Нещодавні результати дослідження авторитетного міжнародного рейтингу якості шкільних систем PISA (англ. Programme for International Student Assessment) показали, що рівень знань українських учнів нижче середнього! PISA оцінює три види грамотності 15-літніх підлітків: читацьку, математичну і природно-наукову. 

Українська шкільна освіта знаходиться на рівні з турецькою. Ми намагаємося наздогнати Білорусь і Хорватію і відчутно відстаємо від низки інших країн колишнього радянського блоку - Росії, Латвії та Литви. Вже не говорячи про Естонію, яка цього року виборола місце в невеликій групі освітніх лідерів світу. У всіх трьох категоріях - читанні, математиці і природничому знанні - ми маємо результати нижче середніх по Організації економічного співробітництва та розвитку.

Як відомо, PISA не перевіряє, чи засвоїли учні програму, а оцінює, чи здатні вони застосовувати знання і навички в житті. Отже, знання і вміння їх застосовувати не тотожні речі. Правильне і вчасне їх застосування - результат наявності цілісного характеру. Власне на формування цілісного характеру і скерована наша програма. Закладення фундаменту у вигляді адекватної і властивої морально-етичної системи цінностей, створення атмосфери сприйняття і довіри, мотивація і дисципліна - ось, над чим ми працюємо з підлітками. Цими знаннями і навичками ми ділимося з освітянами України. 

З 28 по 30 жовтня 2019 року в приміщенні Рівненської ЗОШ І-ІІІ ступенів №25 за сприяння міського управління освіти та обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся семінар-тренінг з нашої програми “Молодь на роздоріжжі”. Були присутні понад 70 освітян міста і області. 

Це був дуже приємний та водночас корисний плідний час. Програма практично відповідає на питання щодо методів формування цілісного характеру і благополуччя особистості підлітка. Назви розділів підручника говорять самі за себе:

1. Стосунки між людьми.
2. Роль життєвих цінностей у формуванні характеру. 

3. Готовність до сімейного життя

4. Життєві навички.
5. Ваше майбутнє. 

Ми збагатилися знаннями, обмінялись досвідом та позитивними емоціями. Найкращий показник успішності заходу - небайдужа реакція вчительської аудиторії та схвальні відгуки. Один з таких творчих поетичних відгуків ми із задоволенням і вдячністю наводимо тут:

Дні навчання дуже швидко пролетіли.

Дякуємо, друзі, що старанно вчили

Свій характер точно аналізувати,

До добра й завзяття активізувати.

Лекції чудові ви презентували,

Та найважливіше - приклад показали,

Як в команді чітко можна працювати,

Чим душа багата - учням передати!

(Надія Доля, 30 жовтня 2019 року, м. Рівне)

 

Презентація в Ніжині

Як повідомляє Центр громадського здоров’я при МОЗ України у січні 2019 р. в Україні офіційно зареєстровано 1 394 нових випадки ВІЛ-інфекції. З-поміж них у 662 пацієнтів діагностовано СНІД, а 241 людина померла від СНІДУ.

Шляхи інфікування ВІЛ в Україні у січні 2019 р.:

гетеросексуальний – 821;

гомосексуальний – 38;

парентеральний – 392;

вертикальний – 142 (більшість із них (близько 98%) після 18 місяців не матиме ВІЛ-інфекції);

невідомий – 1.

Загалом із 1987 р. в Україні офіційно зареєстровано 335 111 випадків ВІЛ-інфекції. З-поміж них у 111 706 пацієнтів діагностовано СНІД, а 48 697 людей померло від СНІДУ.

Проблема ВІЛ/СНІДу залишається надзвичайно актуальною і такою, що несе в собі одну з найбільших загроз існування українського суспільства в майбутньому взагалі.

Наша організація продовжує боротьбу з цією загрозою шляхом навчання освітян превентивної програми “Молодь на роздоріжжі”, яка і покликана захистити молодь від цієї загрози. На початку жовтня ми робили презентацію нашої програми на базі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Понад 150 слухачів мали можливість ознайомитися з нашою програмою. Це і школярі- старшокласники, студенти і викладачі університету.

Ми поділилися баченням головної ідеї і загальної концепції програми, привідкрили ключові поняття й цінності, а також продемонстрували ігрові фрагменти уроків програми. Все це викликало жвавий інтерес аудиторії. Зараз ми шукаємо можливість провести повноцінний кількаденний тренінг-семінар з нашої програми для всіх зацікавлених освітян славетного міста Ніжина.

«МОЛОДЬ НА РОЗДОРІЖЖІ» В ЖИТОМИРІ 27 ЛЮТОГО 2016

Якщо  б ви мене запитали: «Чим мені запам’ятається зима 2016 року?» Я сказала б: «Цьогорічна зима відзначилась своїм свіжо морозним подихом,  часом сніжною, часом не за сезоном теплою дниною, зимовими канікулами … та… семінаром «Молодь на Роздоріжжі», що відбувся 27 лютого.

Саме наприкінці зими в місті Житомирі на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка за сприяння соціально-психологічного факультету  відбувся семінар «Молодь на роздоріжжі. Правильний вибір вирішує все». Близько 15 вчителів та практичних психологів міста Житомира та Житомирської області стали його учасниками. 

Основними темами цієї зустрічі були:

  • «Справжня любов. Урок № 5 програми МнР»;
  • «Безпека в інтернеті»;
  • «Твій світогляд - мотивація»;
  • «Співпраця з сім’єю» - «Закладання основи 1-го заняття» демонстрація першого уроку (додаток до підручника МнР, який складається з вісьмох уроків для батьків).

Із вражень самих учасників: «Мені імпонує саме формат наших зустрічей. Робота у міні - групах, вільне та активне обговорення питань, актуальних в педагогічній діяльності… а головне - безумовне прийняття кожного та доброзичлива атмосфера на семінарі. Хочу подякувати учасникам, а головне нашим тренерам за Вашу роботу! Разом ми самі змінюємося та змінюємо світ на краще!»

«МОЛОДЬ НА РОЗДОРІЖЖІ. ВІРНИЙ ВИБІР ВИРІШУЄ ВСЕ» 4-Х ДЕННИЙ СЕМІНАР В ЖИТОМИРІ

14-17 грудня цього року в місті Житомирі на базі ЗОШ №14  відбувся 4-х денний семінар «Молодь на роздоріжжі. Вірний вибір вирішує все». Понад 50 вчителів та практичних психологів міста Житомира та Житомирської області стали учасниками семінару.

Під час зустрічей учасники разом з тренерами програми мали змогу дослідити проблеми пов'язані з ризикованою поведінкою молоді, проблемою здорового способу життя та профілактики ВІЛ/СНІДУ. Виважене ставлення до власних промахів та помилок, виховання мужності для успішного розвитку особистості, вміння розумно планувати власне майбутнє – ці та інші теми, які розглядаються в рамках програми «Життя на роздоріжжі» є важливими в роботі з підлітком. Особливої уваги на семінарі відводиться темі виховання позитивного цілісного характеру і його значення для повноцінних міжособистісних стосунків та здорового способу життя. Тому 3 день конференції, який проходив під девізом «Робимо зміни», передбачав практикум для вчителів та психологів. В рамках виховної години учасники викладали тему «Цільний характер» (7 урок програми) для учнів 6-7 класів.

На закінчення конференції всі учасники отримали сертифікати, підручники, програми та допоміжні матеріали в проведенні занять (робочі зошити для учнів, відео матеріали). 

Продовжити ...

Житомир 07.11.2015

     Шановний відвідувачу сайту, ми хочемо з Тобою поділитися нашими новинами з міста Житомира.

     7 листопада 2015 року на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка відбувся одноденний семінар «Молодь на роздоріжжі». Учасники семінару взяли участь в обговорені таких тем: «Безпека в інтернеті», «Психологічне здоров’я вчителя: практичні поради», «Християнський світогляд», «Богонадхненість Біблії». Тренери семінару продемонстрували одне із занять програми «Молодь на роздоріжжі. «Правильний вибір вирішує все» – «Справжня дружба».

     Учасники особливо відзначили актуальність розглянутих проблем. Активне обговорення та обмін досвідом захопив всю аудиторію. Теми на християнську тематику надали відповіді на ті запитання, які хвилюють кожну людину: «Хто я?», «Моє місце в світі?», «Хто такий Бог?», «Чому ми визнаємо факт Богонадхненості Біблії».

     Дякуємо всім тренерам та учасникам семінару. Запрошуємо на наші зустрічі всіх бажаючих.

3
3 3
1
1 1
2
2 2
4
4 4

  • 1
  • 2