Східне Різдво!

В кінці грудня 2017 року команда “Молодь на роздоріжжі” втретє поїхала відвідати наших гарних друзів - вчителів і психологів Луганщини.

Ми святкували Різдво!

В народі прийнято дати святкування  25 грудня і 7 січня спрощено ділити на так зване “католицьке” і “православне” Різдво. Ми всі розуміємо, що Різдва 2 бути не може. Такий розповсюджений підхід є результатом елементарного незнання історії та дії радянської пропаганди, скерованої на те, щоб посіяти ворожнечу і недовіру серед представників різних гілок християнства.

Безглуздо називати Різдво, що відзначається більшістю християн світу 25 грудня, “католицьким”, оскільки в цей день разом з католиками Різдво святкують більшість протестантських церков, а також Константинопольська, Антіохійська, Александрійська, Кіпрська, Болгарська, Румунська, Албанська й Грецька православні церкви.

Немає сенсу 7 січня називати “православним” Різдвом, оскільки з усього православного світу в цей день Різдво відзначає невелика частина православних включно з Російською православною церквою.

Як це сталося і чим це пояснити? А дуже просто: різниця лише в системі літочислення: більшість християнських церков світу відзначають Різдво за григоріанським календарем, а московська церква — за юліанським, отже 7 січня — це те ж саме 25 грудня, але за старим стилем.

Святкувати Різдво 25 грудня вирішили на Ефеському церковному соборі в 431 році. Потім свято запровадили в Константинополі. 1582 року Папа Римський Григорій XIII запровадив григоріанський календар. Наразі він — усталений у світі як міжнародний стандарт. У Росії григоріанське літочислення запровадила радянська влада 1918 року. Цим літочисленням в побуті послуговується і московська церква, але святкування Різдва зокрема вирішили залишити за старим стилем. Звідси і плутанина.

Менше з тим, ми винесли геополітику за дужки, і зосередились на події - народженні Спасителя світу Ісуса. Колеги ділились тим, як успішно використовують зі своїми учнями нашу програму, як вона позитивно вплинула на формування атмосфери довіри і доброзичливості в класі. Ми опанували індуктивний метод вивчення Біблії і застосували наші навички на прикладі уривка про народження Христа.

Крім того, на всіх чекали солодкі подарунки та чудові календарі з цитатами з Книги Книг.

Дуже хвилюючою була благодійна зустріч з родинами вимушених переселенців. В родинах є багато потреб. Ми поділились з ними тим, що мали: словами втіхи та підбадьорення, різдвяним настроєм та невеликими матеріальними подарунками до святкового столу.

В кінці дня наша команда відвідала знаменитий Дім малютки. Ми привезли з собою все, чим нас спорядили небайдужі кияни та житомиряни: теплі шкарпетки, мед, солодощі, ваги, памперси, різні гігієнічні засоби, а головне - любов та тепло для тих, хто з різних причин залишився без батьків.

Це була зворушлива і водночас обнадійлива зустріч. Ми побачили щиру любов і турботу до дітей від всіх працівників і головного лікаря Будинку малютки. Це найдостойніші громадяни нашого суспільства! З такими хочеться жити в одній країні і будувати квітучу Україну, в якій людині жити комфортно, з якої не хочеться втекти!

Дякуємо всім вам за ваші добрі серця!

Христос народився! Славімо Його!