Історія

Історія програми “Молодь на роздоріжжі” в Україні

Січень 1999

  • Початок роботи програми в Україні

Березень 1999 

  • Перша зустріч радників проекту “Молодь на розпутті” - 2 лікаря та колишній директор інституту зі ступінню магістра у галузі психології збираються для обговорення необхідності запровадження такої програми на Україні і для розроблення стратегії втілення програми “Молодь на розпутті”.
  • Конференція “Молодь на порозі життя” (МПЗ) (попередник програми “Молодь на розпутті”) у місті Будапешт, Угорщина. Вивчення й розуміння угорської стратегії. Програма (МПЗ) почала працювати в Угорщині з 1994 року і, на сьогодні, отримала офіційне визнання і фінансування уряду країни.

Квітень 1999

  • Зустріч із представником організації “Червоний хрест”, який відповідає за молодіжні програми. Поступає пропозиція про проходження працівниками організації “Червоний хрест” (вони вже працюють із подібними проектами серед учнів) тренінгу “Молодь на розпутті”.

Травень 1999

  • Зустріч із заступником начальника відділу Дарницької районної адміністрації з питань освіти, релігії й охорони здоров’я. Досягнуто домовленості про надання однієї із шкіл Дарницького району для проведення навчального тренінгу “Молодь на розпутті”, а також про презентацію програми на Дарницькій районній педагогічній конференції.
  • Навчальний тренінг “Молодь на розпутті” у м. Самара, Росія. Отримання сертифікатів для викладання програми. Перший російський тренінг пройшов у березні 1998 року. Того ж року було отримано дозвіл на використання програми як факультативу у шкільній системі освіти.

Червень 1999

  • Зустріч у Запоріжжі з Ларисою Потаповою, кандидатом педагогічних наук, засновником програми “Матері проти наркотиків і СНІДу”, яка займається профілактикою СНІДу, наркотиків у молодіжному середовищі. Пані Лариса погоджується направити 10-15 своїх працівників на навчальний тренінг до Києва.

Липень 1999

  • Зустріч у Ялті з Маргаритою Барановською - Директором дитячого християнського літнього табору “Надія”. У неї виникає ідея створення літнього табору в Ялті для дітей з країн колишнього Союзу. Табір має почати свою роботу влітку 2000 року.

Серпень 1999

  • Презентація програми “Молодь на розпутті” на конференції для педагогів Дарницького району Києва.

Листопад 2-5, 1999

  • Перший навчальний тренінг “Молодь на розпутті” в Україні! Тренінг відвідала офіційна делегація з Білорусії і міста Кривій Ріг. Серед учасників тренінгу освітяни з Ялти, Сімферополя, Севастополя, Запоріжжя і Києва.

Зима 1999